karaastsb 71 devresi Ziyaretçi Defteri Mesajları
Ana Sayfa Yönetici Giriş
1...242526 « Önceki Sonraki »
Toplam : 506 mesaj
Mesaj Yaz

Mustafa Çeğin / simav 10/03/11 21:25
71 Lİ DEVRE ARKADAŞLARI OLARAK BU SİTEYİ AÇTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.SİZLERİ YENİDEN GÖRMEK ÇOK GÜZEL.SELAMLAR

karaassb71@gmail.com / 10/03/11 14:28
Sevgili Hayri !
Er zamanda görüşebilmek umuduyla

Mehmet Hayri ILGIN / Bursa /Mudanya 10/03/11 04:50
Kırk bir yıl olmuş ayrılalı,tam kırk bir yıl.Yaşıtlarımızın sıcak yuvalarında sıcak çorbalarını içtiği,sabahları analarının şefkatli öpüşleri ile uyandırıldığı çocukluk zamanlarını,biz Çankırı'nın tepesindeki binalarda bıraktık.Hayallerimiz,umutlarımız,dileklerimiz bir yatırın duvarında mum olup yandı iki yıl boyunca .Ne çocukluğumuz oldu aslında,ne de gençliğimiz.
Farkındada değildik vatana adanmışlığımızın.Ve bu ocakta kaldı etimiz ,kemiğimiz,tırnağımız,terimiz.
Bazılarımızın kanı,bazılarımızın canı.Bir ömrü yaktık,küllerini savurduk sinesine aziz milletimizin.
Bir karış toprağın nöbetçisi olduk ,yüreğimizle,silahımızla .Gözümüz bir karış toprakta iken parsellendiğini ,dönüm dönüm paylaşıldığını,kapışıldığını göremedik ülkemizin.
Ve de o nedenledir ki namus,şeref ,haysiyet ,vatan sevgisinden başka pek bir şey bırakamıyoruz varislerimize çoğunluğumuz.
Yolda görsek tanıyamaz ,yürür geçerdik birbirimizin yanından.İki ,üç akil arkadaşımızın sayesinde buluyoruz,buluşuyoruz,görüyoruz birbirimizi.Emeklerine,gayretlerine sonsuz minnet ve teşekkürlerimi belirtiyorum.
Merhaba aksaçlı çocuklar,merhaba can ciğer dostlar.Göz yaşartan anılarımız merhaba.

Mehmet ERDOĞAN / YEŞİLHİSAR 10/03/11 00:23
SİTEMİZ, SESİMİZ SOLUĞUMUZ OLACAK

Bir arkadaşımı kamp konusunda bilgilendirmek için aradığımda, telefonda duyduğum sesteki kendimden bulduğum sevgi, yakınlık ve özlem, içimi ürpertmişti. Bir an aldım başımı gittim Anadolu'nun çıplak dağlarının başına. Tren yolu geçti gözlerimin önünden. "Bıraksalar yaya giderim memleketime" dediğim çocukluk günlerim, kokusuna hasret kaldığımız analarımıza, kardeşlerimize, babalarımıza, sürmeli gözlü sevdalarımıza hasretimiz sıralandı dizi dizi ,her biri ayrı bir tren katarı. Yokluğu yoksulluğu paylaştığımız, garipliği, sevgiyi, umudu, hasreti paylaştığımız arkadaşlarımız geldi aklıma. O günlerden sonrası bir kopuk kopuk filmdi siyah beyaz. Bunca birlikteliklerden geriye kalanlar olduk. Kimimiz yaşamın ağrı olduğu günlere dayanamadı, kimimiz üstüne yemin ettiğimiz toprağımız ve bayrağımız için toprak olduk, ŞEHİT olduk.
Geride kalmak şansmı sanssızlıkmı, bunun muhasebesi düştü üstümüze . Saçlarımızdaki aklarla sakallarımızdaki aklarla yarış ederken , varlığıyla onur duyduğumuz evlatlarımız ve tomurcuk güllerimiz olan torunlarımız dermanı oldu güçsüz kalan bedenlerimizin. Bu güzellikleri paylaşmak, güçsüzlüğümüzü güce dönüştürmek , yaşamanın günümüzde örgütlü toplum olmakla mümkün olduğu gerçeğine uymak için, dilimiz gözümüz ve kulağımız olması gereken bu siteye ihtiyaç vardı. Yüreğimizin seside olmalı idi bu güzel site. Şiirlerimizi öykülerimizi ve hayata dair paylaşılacak ne varsa paylaşacağımız bir dert ortağımız olmalı bu site.
Yarınları düşleyecek gençliğimiz kalmasada, geçmişimizi paylaşacağımız , dert ve kederden ah ettiğimiz günlerimiz olursa, bir dost sesi soluğu hissetmeliyiz, gönlümüzün defteri yaptığımız bu siteden. Emeği geçen arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu güzel sayfalar bizlerin katkılarıyla nefes alacak, yaşama nerde kalmıştık demeye devam edecek. Tuşlara dokunacak gücümüz yetmezse, bir demet buketle katkı vermeli evlatlarımız, onların katkılarını rica etmeliyiz. Ta ki elveda diyeceğimiz günlere kadar. Bellimi olur, bu sevgi filizlerinden etkilenen çocuklarımız devam ettirirler bizim adımıza . Adı 71 li karacılar olmaz belkide , 71 li karacı Asb. ların evlatları olur. Onlarda paylaşırlar hayatı sevgiyi dostluğu. Babaları gibi... Sağlıkla , sevgiyle, mutlulukla.. 8 Mart 2011

Mehmet Erdoğan

Fikre AYDIN / Manisa-DEMİRCİ 05/03/11 23:12
1971 li assubay arkadaşlarımızın bilgi,görgü.sevinç,tasa VB. her türlü bilgiyi paylaşmaları için iyi bir düşünce oldu, Tüm arkadaşlarımızdan gereken desteği alacağımızı düşünmekteyiz
Saygılarımızla

Özcan Kırlangıç / İzmir 01/01/70 05:00
Merhaba
Ziyaretçi defteriniz kullanıma açılmıştır . Hayırlı olsun.
http://www.urlaweb.com

Ana Sayfa Yönetici Giriş
1...242526 « Önceki Sonraki »
Toplam : 506 mesaj
Mesaj Yaz

aSgbookPHP v2.4.160918